GLOBALNET – GLOBALNET Blog Sitesi GLOBALNET, LogMeIn, Bitrix24, Diji Teknoloji Haber, Makale, Duyurular

 • DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ
  by globalnet on 25 Ekim 2021 at 10:57

  Manisa Celal Bayar Üniv. (MCBÜ) Bilişim Topluluğu, İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ Etkinliğinde Yazılım Meclis Başkanı ve GLOBALNET CEO ‘su Ertan BARUT Türkiye Yazılım Sektörü ve Dijital Dönüşüm üzerinde bilgi vermek üzere konuşmacı olarak yer alıyor. 26 Ekim 2021 Salı – Saat: 14:00-15:30 Canlı Yayın: https://youtube.com/c/mcbubilisimtoplulugu Moderatör: Dr. Mustafa Özhan Kalaç, Manisa … The post DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • 4. ANKARA KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ
  by globalnet on 22 Ekim 2021 at 18:03

  Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Türkiye Küçük ve Orta Boy İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) işbirliği ile düzenlenen “ 4. Ankara KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi “ 14 Ekim Perşembe günü Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konferans salonunda gerçekleştirildi. “Dijital Teknolojilerin Yaratacağı Fırsatlar” başlıklı panele katılan TOBB Türkiye yazılım Meclisi Başkanı … The post 4. ANKARA KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • GICICT Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sanal Konferansı
  by globalnet on 15 Ekim 2021 at 09:33

  TOBB Türkiye YAZILIM Meclisi Başkanı Ertan BARUT, Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı GICTC 2. gün Dijital Dünyada Rekabet, Global Ekonomi, Gelecek ve İş Yönetim Stratejileri oturumunda ‘’Dijital Ekonominin Geleceğini Şekillendiren Güç: YAZILIM“ başlıklı sunumuyla açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında TOBB Türkiye Yazılım Meclisinden bahseden BARUT, 2006 ‘da kurulan sektör meclisleri arasında Bilgisayar Yazılımı Meclisi adıyla … The post GICICT Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sanal Konferansı appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • 4.İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
  by globalnet on 12 Ekim 2021 at 08:09

  GLOBALNET olarak sponsoru olduğumuz Türkiye Bilişim Derneği, İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 4. İstanbul KOBİ’ler ve Bilişim Kongremiz bu sene 7 Ekim 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılmıştır. “Yeşil Dünya, Teknoloji ve İhracatçı KOBİ’ler” kongresinde özellikle KOBİ’lerimizin Avrupa Yeşil Mutabakat sürecine hazırlıkları, Avrupa Yeşil Mutabakatının Sektörel Etkileri konuşulmuştur. Son yıllarda teknoloji ve sanayinin hızla gelişmesi, çevre sorunlarının … The post 4.İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • 4. İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
  by globalnet on 11 Ekim 2021 at 14:39

  Türkiye Bilişim Derneği, İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 4. İstanbul KOBİ’ler ve Bilişim Kongres, bu sene 6 Ekim 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılmıştır. Teması “Yeşil Dünya, Teknoloji ve İhracatçı KOBİ’ler” kongremizde özellikle KOBİ’lerimizin Avrupa Yeşil Mutabakat sürecine hazırlıkları, Avrupa Yeşil Mutabakatının Sektörel Etkileri konuşulmuştur. Son yıllarda teknoloji ve sanayinin hızla gelişmesi, çevre sorunlarının da artmasına sebep … The post 4. İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • IaaS (Infrastructure as a Service )Hizmet Olarak Alt Yapı Nedir?
  by globalnet on 8 Ekim 2021 at 08:36

  “IaaS” olarak anılan Hizmet Olarak Altyapı (Infrastructure as a Service) tüketicilere talep üzerine, internet üzerinden ve ödemeli olarak temel bilgi işlem, ağ ve depolama kaynaklarını sağlayan bir bulut bilişimi biçimidir. IaaS (Infrastructure as a Service), tüketicilere bulutta uygulamaları ve iş yüklerini çalıştırmak için gereken temel yapı taşlarını sağlayan bir dizi fiziksel ve sanallaştırılmış kaynaktan oluşur. Bugün, … The post IaaS (Infrastructure as a Service )Hizmet Olarak Alt Yapı Nedir? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • TELE ÇALIŞMA (WORKING FROM HOME)
  by globalnet on 1 Ekim 2021 at 12:15

    Dijitalleşme ile birlikte hayatımıza giren evden çalışma (working from home), uzaktan çalışma (remote working) ya da tele-çalışma (tele-working) yeni bir konsept değildir. Türk hukuku ve karşılaştırmalı hukuk bakımından da yeni bir çalışma türü olmayan uzaktan çalışma Covid-19 pandemisi ile hızla yaygınlık kazanmıştır. Bilgi, iletişim teknolojilerindeki gelişim ve modern çalışmanın bilindik mekân ve zaman sınırlarının … The post TELE ÇALIŞMA (WORKING FROM HOME) appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • WordPress 4.9 Sürümü Yayında!
  by globalnet on 24 Eylül 2021 at 10:46

  WordPress 4.9 sürümü kapsamlı bir güncelleme ile 16 Kasımda yayında. WordPress’in geliştirici ekibi bu sürümü de bir Jazz müzik efsanesine ithaf etti: Billy Tipton. Hadi Şimdi WordPress’in hem son kullanıcılar için hem de geliştiriciler için getirdiği yeni sürüme bakalım! Site Tasarım Özelleştirmelerini Taslak Olarak KAYDEDİN ya da ZAMANLAYIN WordPress 4.9’un en kapsamlı değişikliği Özelleştir aracında … The post WordPress 4.9 Sürümü Yayında! appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • İŞ İLANI : WORDPRESS YAZILIM UZMANI (GN-WPYU)
  by globalnet on 22 Eylül 2021 at 10:45

  1999 Yılından bu yana binlerce web projesi gerçekleştirmiş ve müşterilerine sürdürülebilir ve sürekli hizmetler sağlayan GLOBALNET, WordPress Yazılım Uzmanları aramaktadır. İş Tanımı : WordPress ile kurumsal, nitelikli projelerimize yönelik web siteleri geliştirebilecek, responsive tasarım, SEO ve PHP yazılım bilgi ve deneyimine sahip yazılım uzmanı. Teknik Nitelikler : WordPress CMS, Widget, Plugin, Bootstrap yazılım teknolojilerine hakim … The post İŞ İLANI : WORDPRESS YAZILIM UZMANI (GN-WPYU) appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • GÜBRETAŞ WEB SİTESİ YAYINA ALINDI
  by globalnet on 21 Eylül 2021 at 11:04

  Dijital Varlık Altyapı Geliştirme ve Yönetimi üzerine hizmet veren, DİJİ TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ’ni tercih ettiği için firma yöneticilerine teşekkür ederiz. Web sitesi adresi: www.gubretasmaden.com Proje Kapsamı ve Sağlanan Hizmetler: •     Kurumsal Web Sitesi Geliştirme Hizmeti •    Web Hosting Hizmeti •     SSL Sertifikası ve kurulum •     Lisanslı Görsel Temini ve Düzenlenmesi •    Sosyal Medya İçerik Üretme ve Paylaşım Hizmeti Proje … The post GÜBRETAŞ WEB SİTESİ YAYINA ALINDI appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

Yukarı