GLOBALNET – GLOBALNET Blog Sitesi GLOBALNET, LogMeIn, Bitrix24, Diji Teknoloji Haber, Makale, Duyurular

 • WordPress 5.8.3 Güvenlik Sürümü Yayında!
  by globalnet on 10 Ocak 2022 at 14:20

  WordPress’in 5.8.3 sürümü, Jonathan Desrosiers tarafından duyuruldu. Bu güvenlik sürümü, dört güvenlik düzeltmesi içerir. Desrosiers; kullanıcıların güvenlik için yeni sürüme terfi etmelerinin önemli olduğunu duyurdu. WordPress 5.8.3 sürümü kısa süreli bir güvenlik sürümü olduğunu belirten Desrosiers ; bir sonraki ana sürümün , halihazırda sürüm adayı aşamasında olan 5.9 sürümü olacağını belirtti. Dört güvenlik sorunu 3,7 … The post WordPress 5.8.3 Güvenlik Sürümü Yayında! appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • E-TİCARET PAKETLERİNDE %60 İNDİRİM
  by globalnet on 28 Aralık 2021 at 14:14

  GLOBALNET, olarak, e-ticaret paket lisans satışları, kurulum, yapılandırma, entegrasyon, sosyal medya, dijital pazarlama, yazılım geliştirme, teknik destek, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaktayız. GLOBALNET ile e-ticaret sitesi kurun, internetten online satış yapın ve müşteri kalitenizi arttırın. Siz de e-ticarette büyümek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için e-ticarete başlayın.  GLOBALNET, e-ticaret çözümleri ile dijital markanızın büyümesinde size yardımcı olur. İndirimli … The post E-TİCARET PAKETLERİNDE %60 İNDİRİM appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • Linux işletim sistemi Nedir?
  by globalnet on 29 Kasım 2021 at 14:45

  Linux ücretsiz bir işletim sistemidir (OS). Linux en çok bilinen ve en çok kullanılan açık kaynaklı işletim sistemidir. Bir işletim sistemi olarak Linux, bir bilgisayardaki diğer tüm yazılımların altına oturan, bu programlardan gelen istekleri alan ve bu istekleri bilgisayarın donanımına ileten bir yazılımdır. İşletim sistemi nedir? Basit bir örnekle anlatmak gerekirse; Word, Mayın Tarlası ve … The post Linux işletim sistemi Nedir? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • Bulut Sunucu nedir, Bulut Sunucu (Cloud Server) Faydaları Nelerdir?
  by globalnet on 29 Ekim 2021 at 10:21

  Bulut sunucu (cloud server), fiziksel sunucular üzerinde çeşitli sanallaştırma araçları kullanarak oluşturulan sanal sunucu hizmetidir. Özellikle son dönemde dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen sunucu tipidir. Bulut Sunucular sahip oldukları donanımsal özellikleri, kaynak kullanımlarındaki yüksek verimlilik ve ekonomik açıdan düşük maliyetli olması sebebiyle yeni başlayan ve geliştirme aşamasında olan projeler için tercih edilmektedir. Cloud … The post Bulut Sunucu nedir, Bulut Sunucu (Cloud Server) Faydaları Nelerdir? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ
  by globalnet on 25 Ekim 2021 at 10:57

  Manisa Celal Bayar Üniv. (MCBÜ) Bilişim Topluluğu, İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ Etkinliğinde Yazılım Meclis Başkanı ve GLOBALNET CEO ‘su Ertan BARUT Türkiye Yazılım Sektörü ve Dijital Dönüşüm üzerinde bilgi vermek üzere konuşmacı olarak yer alıyor. 26 Ekim 2021 Salı – Saat: 14:00-15:30 Canlı Yayın: https://youtube.com/c/mcbubilisimtoplulugu Moderatör: Dr. Mustafa Özhan Kalaç, Manisa … The post DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • 4. ANKARA KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ
  by globalnet on 22 Ekim 2021 at 18:03

  Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Türkiye Küçük ve Orta Boy İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) işbirliği ile düzenlenen “ 4. Ankara KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi “ 14 Ekim Perşembe günü Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) konferans salonunda gerçekleştirildi. “Dijital Teknolojilerin Yaratacağı Fırsatlar” başlıklı panele katılan TOBB Türkiye yazılım Meclisi Başkanı … The post 4. ANKARA KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • GICICT Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sanal Konferansı
  by globalnet on 15 Ekim 2021 at 09:33

  TOBB Türkiye YAZILIM Meclisi Başkanı Ertan BARUT, Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı GICTC 2. gün Dijital Dünyada Rekabet, Global Ekonomi, Gelecek ve İş Yönetim Stratejileri oturumunda ‘’Dijital Ekonominin Geleceğini Şekillendiren Güç: YAZILIM“ başlıklı sunumuyla açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında TOBB Türkiye Yazılım Meclisinden bahseden BARUT, 2006 ‘da kurulan sektör meclisleri arasında Bilgisayar Yazılımı Meclisi adıyla … The post GICICT Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sanal Konferansı appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • 4.İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
  by globalnet on 12 Ekim 2021 at 08:09

  GLOBALNET olarak sponsoru olduğumuz Türkiye Bilişim Derneği, İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 4. İstanbul KOBİ’ler ve Bilişim Kongremiz bu sene 7 Ekim 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılmıştır. “Yeşil Dünya, Teknoloji ve İhracatçı KOBİ’ler” kongresinde özellikle KOBİ’lerimizin Avrupa Yeşil Mutabakat sürecine hazırlıkları, Avrupa Yeşil Mutabakatının Sektörel Etkileri konuşulmuştur. Son yıllarda teknoloji ve sanayinin hızla gelişmesi, çevre sorunlarının … The post 4.İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • 4. İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
  by globalnet on 11 Ekim 2021 at 14:39

  Türkiye Bilişim Derneği, İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 4. İstanbul KOBİ’ler ve Bilişim Kongres, bu sene 6 Ekim 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılmıştır. Teması “Yeşil Dünya, Teknoloji ve İhracatçı KOBİ’ler” kongremizde özellikle KOBİ’lerimizin Avrupa Yeşil Mutabakat sürecine hazırlıkları, Avrupa Yeşil Mutabakatının Sektörel Etkileri konuşulmuştur. Son yıllarda teknoloji ve sanayinin hızla gelişmesi, çevre sorunlarının da artmasına sebep … The post 4. İSTANBUL KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • IaaS (Infrastructure as a Service )Hizmet Olarak Alt Yapı Nedir?
  by globalnet on 8 Ekim 2021 at 08:36

  “IaaS” olarak anılan Hizmet Olarak Altyapı (Infrastructure as a Service) tüketicilere talep üzerine, internet üzerinden ve ödemeli olarak temel bilgi işlem, ağ ve depolama kaynaklarını sağlayan bir bulut bilişimi biçimidir. IaaS (Infrastructure as a Service), tüketicilere bulutta uygulamaları ve iş yüklerini çalıştırmak için gereken temel yapı taşlarını sağlayan bir dizi fiziksel ve sanallaştırılmış kaynaktan oluşur. Bugün, … The post IaaS (Infrastructure as a Service )Hizmet Olarak Alt Yapı Nedir? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

Yukarı