1999 Yılından bu yana “İNTERNET TEKNOLOJİLERİ YAZILIM ODAKLI” çalışma modelimiz ile müşterilerimizin kendilerini GÜVENde hissetmeleri için çalışıyoruz.

Çözümler

İletişim Adresleri

Aşağı Öveçler Mah, 1314 Cad. No:44/1, 06460 Çankaya, Ankara

GLOBALNET arşivleri - GLOBALNET Blog Sitesi GLOBALNET, LogMeIn, Bitrix24, Diji Teknoloji Haber, Makale, Duyurular

 • Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Nedir ?
  by globalnet on 20 Mayıs 2022 at 13:58

  Müşteri ilişkileri yönetimi nedir?  CRM, işletme sahiplerinin tüm iletişimleri kolayca takip etmelerine ve potansiyel müşterileri ve müşterileri ile ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir yazılım sistemidir. CRM, birçok işletmenin müşteri verilerini izlemek için bir araya getirdiği çok sayıda elektronik tablo, veri tabanı ve uygulamanın yerini alır. Yönetim teorisi alanı, herhangi bir başarılı pazarlama çabasının arkasında birden … The post Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) Nedir ? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • WordPress Nedir?
  by globalnet on 29 Nisan 2022 at 13:16

  WordPress, açık kaynaklı içerik yönetim sistemidir(CMS). Herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmadan, bir web sitesi ya da blog sayfası oluşturmak için popüler bir araçtır.  Kısaca kendi web sitenizin ve bloğunuzu oluşturmanın en kolay yoludur. İnternette gördüğümüz web sitelerinin  % 40’ından fazlası WordPress ile oluşturulmuştur. Teknik olarak baktığımızda WordPress, GPLv2 kapsamında lisanslanan açık kaynaklı bir içerik … The post WordPress Nedir? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • BThaber 30′ with Ankara – Dijital Etkinlik
  by globalnet on 28 Nisan 2022 at 06:58

  TOBB TÜRKİYE YAZILIM MECLİSİ Başkanı ve GLOBALNET CEO ‘su Sn. Ertan BARUT,  “Yazılım Meclisi, Dönem Faaliyetleri , Türkiye Yazılım İş Gücü İhtiyaçları ve Kayıpları ile Uzaktan Çalışma ve Eğitim İhtiyaçları’’ konularıyla BThaber Gazetesi Ankara Temsilcisi Sedef Özkan’ın 30′ with Ankara – Dijital Etkinlik konuğu olacak. TOBB Yazılım Meclisi olarak bugüne kadar yapılan çalışmalar , TOBB Türkiye … The post BThaber 30′ with Ankara – Dijital Etkinlik appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • Google Benim İşletmem Kaldırılıyor
  by globalnet on 25 Nisan 2022 at 14:29

  Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google, aldığı karar ile işletme hesaplarının bulunduğu, ‘’Google Benim İşletmem ‘’ uygulamasını kaldırıyor. İşletme sahipleri tarafından Google’da oluşturulan profiller artık kullanılmayacak. Küçük ölçekli şirketler için büyük öneme sahip olan Google Benim İşletmem, bulunabilirlik açısından oldukça fayda sağlamaktadır. Yerel işletmelerin, bütçe ayırmadan arama sonuçlarında çıkmasına yardımcı oluyor. Artık bu durum değişiyor. … The post Google Benim İşletmem Kaldırılıyor appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • GLOBALNET Bitrix24’ün Onaylı Eğitim Sağlayıcısı Sertifikasını almaya hak kazandı
  by globalnet on 15 Nisan 2022 at 14:03

  Bitrix24 tarafından 2022 yılında başlatılan bir program ile dünya çapındaki Partnerlerini (ATP – Authorized Training Provider) Onaylı Eğitim Sağlayıcı programına davet etti. GLOBALNET, 5 yıldır Gold Patner ve Development Partneri olduğu Bitrix24’ün ATP programını başarı ile tamamlayarak “Onaylı Eğitim Sağlayıcı” Sertifikasını, GLOBALNET’in diğer sertifikalarının yanına ekledi. “İleri Kullanıcı” veya “Yönetici Eğitimi” programlarımız yanında sizlere “Özel … The post GLOBALNET Bitrix24’ün Onaylı Eğitim Sağlayıcısı Sertifikasını almaya hak kazandı appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • Türkiye’de İnternet’in 29. Yaşı Kutlu Olsun
  by globalnet on 12 Nisan 2022 at 12:11

  Günümüz hayatının vazgeçilmez bir parçası olan internetin başlangıcı 1960’lı yıllara dayanıyor. İlk başlarda askeri ve bilimsel araştırma ve geliştirme alanında kullanılan internet daha sonra kolay iletişimin sağlanması adına insanlığın hizmetine sunuldu. Türkiye’ninse internetle tanışması 1993 yılında gerçekleşti. Türkiye’de internet, ilk kez 12 Nisan 1993 tarihinde kullanılmaya başlamıştır. İnternet Yaşamdır ! GLOBALNET olarak internet haftasını kutluyoruz. The post Türkiye’de İnternet’in 29. Yaşı Kutlu Olsun appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • Web3 nedir?
  by globalnet on 25 Mart 2022 at 14:56

  Web3 (Web 3.0) tam olarak nedir? Web3, İnternet’in üçüncü – ve en son – “evresi” olarak anlaşılmaktadır. İnternetin icadından bu yana otuz yıldan fazla bir süre geçti. Şimdiye kadar her on yılda bir, İnternet yeni bir aşamaya girdi – Web1’den Web2’ye ve Web3’e. İnternetin üç aşaması şöyle özetlenebilir: Web1 – Statik Web2 – Dinamik Web3 … The post Web3 nedir? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2022
  by globalnet on 1 Mart 2022 at 19:13

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Dijital Dünya Kadınları ‘2022 “YAŞAYAN. YAŞATAN.” etkinliği ÇEVRİMİÇİ olarak 10 Mart 2022 de gerçekleştiriliyor. NEDEN DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ETKİNLİĞİ ? Teknolojinin hızla geliştiği ve yenilendiği dijital çağda, her geçen gün daha fazla kadın işgücüne gereksinim duyuyoruz. Dijital dünyada kadınların güçlendirilmesinin, yönetimde ve sahada daha etkin roller üstlenmelerinin önemine inanıyoruz. … The post DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2022 appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 •  Metaverse nedir?
  by globalnet on 25 Şubat 2022 at 14:41

  Metaverse, kullanıcıları hayatlarının her alanında birbirine bağlayan çevrimiçi, 3D, sanal bir alan kavramıdır. Tek bir tarayıcı üzerinden erişilebilen farklı web sitelerini içeren internete benzer şekilde birden fazla platformu birbirine bağlar. Metaverse, oyun oynamayı veya sosyal medyayı desteklemenin yanı sıra ekonomiyi, dijital kimliği, merkezi olmayan yönetimi ve diğer uygulamaları birleştirecek. Bugün bile, değerli öğelerin ve para birimlerinin … The post  Metaverse nedir? appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.

 • SEO DOSTU İÇERİK OLUŞTURMANIZA YARDIMCI OLACAK 5 İPUCU
  by globalnet on 21 Ocak 2022 at 13:55

  Hem arama motorları hem de kullanıcılar için optimizasyon, içeriğiniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Ancak, SEO dostu içerik oluşturmak genellikle zaman ve çaba gerektirir. Birçok kişi SEO için optimize edilmiş içeriğin kullanıcı dostu olamayacağını düşünüyor. İyi optimize edilmiş, yüksek kaliteli içerik, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma şansınızı artırdığından, bu aslında tamamen yanlış … The post SEO DOSTU İÇERİK OLUŞTURMANIZA YARDIMCI OLACAK 5 İPUCU appeared first on GLOBALNET Blog Sitesi.