linkedin
Globalnet
Başarılı Bir Web Sitesi Geliştirme Projesi İçin Önemli Hususlar

Başarılı Bir Web Sitesi Geliştirme Projesi İçin Önemli Hususlar

Öncelikle başarılı bir web sitesi projesi için en ideal yaklaşım,

– tarafların projeyi birlikte ele alması,
– yönetimin projeye sahip çıkması ve
– süreci birlikte izlemeleri,
– karşılıklı olarak özgün içerik katkısı vermesi ile mümkündür.

Kurumsal Web Sitesi Geliştirme Projesi adım adım çözüm yaklaşım önerilerimiz…

İLK GÖRÜŞME
Web Sitesi Geliştirme Projesi tarafların bir araya gelmesiyle başlar. Proje, özenli bir çalışma planı ile hazırlanarak, amaç ve hedefler belirlenmeli, hedef kitle ve kullanıcılar ile dünya web teknolojileri ve standartları da göz önünde bulundurulmalıdır.

DEĞERLENDİRME
Bir sonraki aşama olan “DEĞERLENDİRME” aşamasında belirlenen ihtiyaç ve sorunlar proje ekipleri tarafından değerlendirilerek, çözüm modelleri birlikte yapılandırılmalıdır.

ANLAŞMA
Belirlenen çalışma modeli çerçevesinde taraflar arasında belirli hedefler ve amaçlar göz önünde bulundurularak “ANLAŞMA” sağlanır.

YOL HARİTASI
Web sitesi geliştirme projesi için başarılı bir “YOL HARİTASI” geliştirilmelidir. Web sitesi geliştirme projesinde çalışacak ekip, iş bölümü, rakip site analizi, hedefler, stratejiler ve vizyon çerçevesinde proje planı ve süreç takvimi oluşturulmalıdır.

İÇERİK HAZIRLAMA
Başarılı bir web sitesi için güçlü bir içerik gerekmektedir. Bunun için  içerik, logo, site haritası, menüler, özel seçilmiş orjinal lisanslı görseller ile tasarım modeli üzerinde itina ile çalışılmalıdır. “İÇERİK HAZIRLAMA” çalışmaları bu modellemeden sonra başlatılır. İlk tasarım taslakları ortaya çıkarıldıktan sonra proje paydaşları birlikte web sitesinin her yönden kalitesini en iyiye ulaşma ve mükemmeli yakalama arayışıyla beyin fırtınası yapılmalıdır.

İÇERİK GİRİŞİ
Belirlenen site haritası ve kategorilere tasarım modeline uygun içerikler makaleler, görseller ve logolar web sitesine eklenmelidir.

İÇERİK KONTROLLERİ
Bu çalışmalardan sonra içerikler teker teker kontrol edilerek olası hatalar ve uyumsuzluklar düzeltilmelidir.

TASARIM ONAYI
İlerleyen çalışma sürecinde web sitesi tasarımı artık taslak modelinden çıkıp, onaylanarak yayına alınabilir hale gelmiştir. Bu süreçte tasarım, müşterinin onayına sunulur.

GÖRÜNTÜLEME/TEST
“GÖRÜNTÜLEME/TEST” sürecinde planlanan web sitesi geliştirilirken kullanılan yazılımlar (PHP, .NET, JAVA, HTML, XHTML, XML vb.), sayfa tasarımı, görsel, grafik alanlar, veri tabanı uygulamaları, dosya sıkıştırma teknikleri, performans, tasarım, güvenlik altyapısı, arama motorları kriterleri ve uygunluğu, cep telefonlarında görüntüleme, ayrıntılı test edilmesi gibi temel konular önemle ele alınmalıdır.

ONAY
web tasarım süreci sonuda, başlangıçtaki amaç ve hedeflere, çözüm modellerine uygun ve güçlü bir içeriğe sahip hale gelen web sitesi yayına alınmadan önce müşterinin onayına sunulur.

YAYINA GEÇİŞ
Host ve server ayarları yapılandırılır, Web sitesi artık yayına geçmeye hazırdır.

İZLEME /DESTEK
“İZLEME” sürecinde planlanan web sitesi geliştirilirken kullanılan yazılımlar (PHP, .NET, JAVA, HTML, XHTML, XML vb.), sayfa tasarımı, görsel, grafik alanlar, veri tabanı uygulamaları, dosya sıkıştırma teknikleri, performans, tasarım, güvenlik altyapısı, arama motorları kriterleri ve uygunluğu, cep telefonlarında görüntüleme, ayrıntılı test edilmesi gibi temel konular önemle ele alınmalıdır.

Site yayına alındıktan sonra yaşanabilecek olası anlık problemlere karşı 7/24 hizmet anlayışı ile önlem alınarak ve müşterilerin olası soruları “DESTEK” hizmetleri yürütülmelidir.

EĞİTİM
Başarılı bir web sitesi için sitenin güncel ve dinamik olması gerekmektedir. Güncelleme hizmeti almayan firmalar siteye makale, görsel eklemek yada başka değişiklikleri yapabilmeleri için “EĞİTİM” almalıdır.

DANIŞMANLIK
Tüm çalışmalar sonrasında barındırma, sunucu, sosyal medya hesaplarının yönetimi, dijital pazarlama teknikleri v.b. konularda sürdürülebilir hizmet anlayışı ile “DANIŞMANLIK” hizmeti alınmalıdır.

GLOBALNET Ankara’dan tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya web sitesi geliştirme, web tasarım, web hosting, bulut sunucular, e-posta servisleri, alan adı, e-ticaret, SEO, sosyal medya yönetimi, online itibar yönetimi, digital marketing hizmetleri sunmaktadır. 1999’dan günümüze yaklaşık 1000 adet web tasarım projesine, imza atan GLOBALNET uzman ekibine danışarak web teknolojileri konularında görüş alışverişinde bulunabilirsiniz.

blog.globalnet.com.tr

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

Tarakçıoğlu Forklift Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

Dolandırıcılara Karşı Uyarı: Google Adı Altında Yapılan Telefon, Sms, E-posta Dolandırıcılığına Dikkat!

Bitrix24 Yenilikler, Yeni Güncellemeler

HİSAR Turizm Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

AYSAN HUKUK BÜROSU Web Sitesi Yayında!

WordPress Nedir ve Neden Tercih Edilmeli?

İstanbul İstif Makinaları Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

DOMAIN FIRSATLARI ! Satılık ya da Kiralık Alan Adları

İş İlanı : CRM Yazılım Destek, Eğitim Uzmanları

Globalnet

Adres

TÜRKİYE : Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, İzmit ve diğer illerden bize ulaşın.

Telefon

+90 532 111 66 04 | +90 850 304 99 00
+90 312 473 88 80 | +90 312 473 88 83
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.©
GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.