linkedin
DİJİTALLEŞME İLE GELEN DEĞİŞİM ve DÖNÜŞÜM

DİJİTALLEŞME İLE GELEN DEĞİŞİM ve DÖNÜŞÜM

2020’de Neler oldu ? Ne kazandık, Ne Kaybettik ?

2020’de uçaklar uçamadı hangarlarda, gemiler yüzemedi limanlarda, trenler istasyonlarda, otomobillerimiz garaj- larda, insanlık evlerde, sağlık görevlileri hastahanelerde kaldı. İşyerleri kapandı, üretim durdu, şehirler bir anda hayalet şehirlere döndü, korku ve karamsarlık tüm dünyayı sardı.

Olumsuzluklarla gelen yeni dünya düzeni, geleceğimizi yeniden şekillendirme ihtiyacını doğururken, zihinleri de daha çok çalışmaya ve ar-ge yapmaya itti.

Corona Virüsle gelen hayatımızdaki bu ani ve zorunlu değişim ve dönüşümle, 10 yıl geriye mi, yoksa 10 yıl ileriye mi gittik? Bunu zamanla görüp, yaşayıp daha iyi anlayacağız.


Dünya değişti ve biz de değiştik. Değişimin, dönüşümün analizini hepimiz yapıyoruzertan barut globalnet crop ve yapmaya devam edeceğiz.

Teknolojik değişim ve dönüşümle dünya; dijital dönüşüm, dijitalleşme, yazılım, çevrimiçi toplantı, eğitim, web seminer, video konferans, sanal fuar, sanal şirket, sanal dünya, uzaktan çalışma, uzak destek, e-ticaret, uzaktan çalışma, sanal para, tedarik zinciri, yapay zekâ, robotlar, otonom araçlar, İHA’lar SİHA’lar, dronelar gibi mobil teknolojilere yoğunlaştı.

Dijitalleşme ile gelen yeni düzenle birlikte İş, Sosyal ve Aile Hayatımız da Değişti.

Yazılımın ve internetin hayatımızdaki yerini ve önemini daha iyi anladık.

Yazılımın hayatımızdaki önemini, ülkemiz yazılımları, yazılım şirketlerimiz ve yazılımcılarımızın desteklenmesi gerektiğini, yazılımcının teknoparklarda ya da ofislerde çalışmak zorunda olmadan, uzaktan çalışarak da üretebileceğini anladık ve çalışarak, üreterek bunu gösterdik.

İşleri havada, karada, denizde herhangi bir yerden uzaktan yürütmek, yönetmek

Bu hepimizin kurduğu bir hayal ve şimdilerde gerçek oldu gibi. Önceden attığımız adımlar, yaptığımız uzaktan çalışma, iş yönetimi yatırımlarımız sonucu oluşturduğumuz altyapılarımızla uzaktan çalışmaya geçişte zorlanmadık. Bu adaptasyonun sorunsuz olmasında seçtiğimiz ve üzerine yatırım yaptığımız iş ortaklıklarının ve geliştirdiğimiz çözüm ve hizmetlerin payı büyük oldu.

Şimdi; şirketlerimizi, işlerimizi, çalışanlarımızı, iş ortaklarımızla olan ilişkilerimizi, müşterilerimizle olan satış öncesi ve sonrası tüm süreçlerimizi uzaktan herhangi bir yerden yazılımlarla, internet üzerinden yürütmekte ve yönetebilmekteyiz.


Çevrimiçine taşındık, geliştik, büyüdük.

Çevrimiçi toplantılar ve web seminerlerle mesafeyi bitirdik, çevrimiçine taşındık. Tüm tanıtım ve demolarımızı çevrimiçi ortamda yapmaktayız. Destek hizmetlerimizi uzaktan erişimle vermekteyiz.

Uzaktan çalışmaya olan yoğun ilgi ve talep karşısında satışlarımız da bu yönde artış gösterdi. 2019’a göre yaklaşık %50 oranında büyüme kat ettik. Ekibimizi büyüttük. Uzak destek altyapılarımızla verdiğimiz servis ve desteği, yaptığımız ilave yatırımlarla daha da geliştirip, güçlendirdik. Uzaktan daha hızlı hizmet vermeye başladık. Yeni projeleri (Diji) hayata geçirdik ve yeni iş ortaklıkları anlaşmaları yaptık.

Şu anda işlerimizin çoğunu uzaktan çalışma yöntemi ve çevrimiçi olarak yürütüyoruz. Bu şekilde çalışanlarımız, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve tedarikçilerimizle hepimiz daha mutluyuz.

Bu hayali; çalışanlarımız, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle birlikte gerçekleştirdik. Gerek şirketimiz gerek ise müşterilerimiz için yatırımlarımıza ve altyapılarımızı sürekli geliştirmeye devam etmekteyiz.

Ertan BARUT

GLOBALNET Kurucu ve Genel Müdür


DİJİTALLEŞMEYE YÖNELİK ÇÖZÜM ve HİZMETLERİMİZ

“Dijital Türkiye” hedefi doğrultusunda “Dijital Dönüşüm”ün ülkemizin daha ileriye gitmesinde büyük önem taşıyan eğilimlerden biri olduğuna inanmakta ve dijitalleşme Sürecinde global ölçekteki teknolojik çözüm ve hizmetlerimiz ile birlikte “Bilgi, Birikim, Tecrübe ve Uzmanlıklarımızı” bütünsel yaklaşımla, güçlü altyapılarımız üzerinden, sürdürülebilir ve sürekli memnuniyet prensibi ile müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

 • Low-Code Platform Çözümler
 • CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), BPM (İş Süreçleri Yönetimi) Çözümleri
 • İş Süreçleri, Müşteri İlişkileri, Servisler ve Proje Yönetimi Çözümleri
 • Şifre, Kimlik Yönetimi, Güvenlik Çözümleri
 • Uzak Erişim, Destek Uzak Kullanıcı ve BT Ağ Sunucu Bilgisayar Cihaz Yönetimi
 • Çevrimiçi Toplantı, Seminer, Eğitim, Sanal Fuar, Etkinlik Yönetimi
 • İnternet Varlıkları Yönetimi, Alan Adı, Web, E-Ticaret, SSL
 • Dijital Pazarlama, SEO, Sosyal Medya Yönetimi
 • Bulut Sunucu, Uygulama, Mail Hosting Servisleri
 • Bulut Yazılım Geliştirme ve API entegrasyon
 • Bakım, Destek, Eğitim, Dijitalleşme Süreç Danışmanlık Hizmetleri

globalnet is ortaklari


globalnet logo k

GLOBALNET Hakkında

1999 Yılından itibaren “İnternet Teknolojileri ve Yazılım Odaklı” Çözüm ve Hizmetlerimizi, uzman ekiplerimiz ile Güçlü, Güvenilir Altyapılarımız üzerinden, Sürdürülebilir, Sorunsuz ve Sürekli Hizmet Anlayışımız ile Yurtiçi, Yurtdışı müşterilerimizin GLOBALNET ile GÜVENde hissetmelerini sağlamaktayız.

Diji Teknoloji markası ile İnternet Varlıkları Yönetimi, Bulut Hosting Mail Servisleri, E-Ticaret, Web, Portal, Yazılım, yanında global ölçekteki LogMeIn, Bitrix24, Creatio, Zendesk, AnyDesk, Cvent gibi bir çok firma iş ortağımız Dijitalleşme, CRM, BPM, Uzak Çalışma, Uzak Destek, Çevrimiçi Seminer, Eğitim, Toplantı, Şifre ve Kimlik Yönetimi, Güvenlik, Sanal Fuar, Etkinlik Yönetimi ve REST, SOAP, OData, OPEN API Entegrasyon Çözümleri sunmaktayız.

GLOBALNET İletişim için tıklayınız..


Yukarıda yer alan yazımız Kurumsal Dönüşüm Platformu’nun 2013 yılından beri yayınladığı 9. yayını olan Vision 2021 yayınında yer almıştır. Yayında emeği geçen ekiplere GLOBALNET olarak emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Vision 2021 yayını, Turkcell Dergilikte Capital ve BT Günlüğü e-dergileriyle birlikte BT Günlüğü, BThaber ve SubconTurkey web sitelerinden ulaşılabilmektedir. İndirmek için buraya tıklayınız.

 

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

İstanbul İstif Makinaları Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

DOMAIN FIRSATLARI ! Satılık ya da Kiralık Alan Adları

İş İlanı : CRM Yazılım Destek, Eğitim Uzmanları

Low-code / No-code Uygulama Geliştirme Nedir?

idefix Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

Dijital Çağda İş Süreçlerinin Dönüşümü: Temel Teknolojiler ve Araçlar

.tr Uzantılı Alan Adı Başvuruları

Ankara E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı

Sigorta Acentelerine Özel Kurumsal E-Posta, Web Sitesi Hizmetleri

Adres

TÜRKİYE : Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, İzmit ve diğer illerden bize ulaşın.

Telefon

+90 532 111 66 04 | +90 850 304 99 00
+90 312 473 88 80 | +90 312 473 88 83
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.©
GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.