linkedin
Dünya WEB Altyapılarında WordPress’i tercih ediyor. Neden ?

Dünya WEB Altyapılarında WordPress’i tercih ediyor. Neden ?

WordPress Hakkında 

WordPress bir blog platformu olarak başlamış, ancak şu anda dünyada web sitesi yapımında en güçlü bir web sitesi oluşturucu ve sağlam bir içerik yönetim sistemi (CMS )ile en çok kullanılan yazılım olmuştur. En son araştırmalara göre internetteki tüm web sitelerinin %43’ü WordPress yazılım altyapısına sahiptir.

Sağlam özellikleri nedeniyle, Time Magazine, Facebook, The New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times ve daha fazlası dahil olmak üzere en iyi markaların çoğu web sitelerini güçlendirmek için WordPress’i kullanmaktadır.

WordPress topluluğu, WordPress kullanmanın büyük bir avantajıdır. Bu topluluklar (yüz binlerce kişi) wordpress ‘in gelişimi, sorunların giderilmesi, güvenliği, farklı dillere çevirisi vb bir çok konuda wordpress ‘in gelişimine destek olur. WordPress kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan WordPress Vakfı tarafından korunmaktadır. WordPress dünya çapında milyonlarca kullanıcıya fayda sağlamaktadır. 53’ten fazla dilde mevcuttur ve binlerce çok dilli web sitesini de destekler.

WordPress, yaygın olarak kullanımı kolay kabul ediliyor ve yaklaşık 75 milyon web sitesi için tercih edilen CMS’dir.” Bu, herkesin ancak ve ancak bir hesabı varsa erişebileceği çevrimiçi bir araç gibi olduğu anlamına gelir. Bu da aslında kimin çok güçlü olduğunu bildiğimiz internet ile bağlantılı olduğu için işimizi kolaylaştırmak içindir. Bu nedenle, bir WordPress kullanacaksak, zamanımızı ve aynı zamanda becerilerimizi en üst düzeye çıkarırız çünkü bu, özellikle her şeyi öğrenmeye hevesliyseniz, bizim için faydalı olabilecek bir araçtır.

Artık WordPress’in ne olduğunu zaten biliyoruz. İkinci soru, bu gerekli mi? Bugünlerde var olan ve keşfedilen birçok yazılım olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak birçok geliştirici WordPress’i kullanmaya güvendi. Bunu daha önemli buluyorlar ve bunun yeni teknolojiye uyum sağlamalarına ve ayrıca iş amaçlarına yardımcı olabileceğine inanıyorlar. Bunlar ayrıca içeriklerini sorunsuz bir şekilde güncelleme ve düzenleme fırsatı yarattığı için işlerini kolaylaştırdı. WordPress çok esnektir, bu nedenle ticari işlemlerini desteklemek için tanınmış şirketlerin güvenini kazanır.

WordpPress Altyapısı ve Web Sitesi Geliştirmeye Yönelik Özellikleri 

 

WordPress, geliştiriciler için faydalı olsa da. Yine de, onu kullanmanın bu avantajı ve dezavantajları vardır. Avantajlarıyla başlayalım. Birçoğu, basitliği ve kullanıcı dostu olması nedeniyle WordPress kullanıyor. Ayrıca, daha özelleştirilmiş ve benzersiz görünmesini sağlayan standart olmayan alanlara da sahiptir. Ayrıca, çok iyi çalıştığı için onu çok esnek kılan bu menü yönetimine sahiptir. WordPress’in özellikle geliştiriciler için çok güvenilir olmasının nedeni budur. Dezavantajları nasıl? Daha çok PHP betiklerinden oluştuğu için, bir WordPress kullanıcısının büyük bir PHP bilgisine sahip olması gerekir. WordPress’in size faydalı olabilmesi için öncelikle onu nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz. İkinci dezavantaj, PHP güvenliğidir, çünkü diğer uygulamalar kadar korunmaz, bu nedenle sayfanızın içeriğine bağlı olmaya devam eder.

WordPress yararlı olabilir, ancak bunun da sınırları vardır. Bu yüzden çok iyi kullanmalı ve en iyi çıktıyı sağlamak için tüm araştırmaları bizim için yaptığımızdan emin olmalıyız.

 1. Ücretsiz Kullanım

– WordPress, indirme, yükleme ve kullanmak için hiçbir maliyeti olmayan açık kaynaklı bir yazılımdır.

– WordPress ile yapılmış bir siteyi kaynak kodlarıyla başka bir sunucuya taşıyabilirsiniz.

 

 1. WordPress Kullanımı ve Site Geliştirilmesi

– En esnek ve güçlü platform olmasına rağmen, WordPress’in kullanımı yeni başlayanlar için oldukça kolaydır.

– Yönetim paneli farklı menü seçeneklerine sahip basit bir gösterge panosu ile birlikte gelir. Kolayca gönderiler ve sayfalar oluşturabilir, web sitesi tasarlayabilir, özelleştirebilir, gezinme menüleri ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

– WordPress, tamamen yeni başlayanların kendi web sitelerini herhangi bir teknik aksama olmadan sürdürmelerini kolaylaştırır.

 1. Sınırsız Tasarım, Responsif Tema Seçenekleri

– WordPress web sitenizi işiniz, sektörünüz ne olursa olsun her alana uygun onbinlerce tasarım, tema seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

– Ayrıca herhangi bir temayı, tasarımı istediğiniz gibi kurumsal kimliğinize, markanıza özel olarak düzenleyebilir, özelleştirebilirsiniz.

– WordPress temalarının özelleştirilmesi kolaydır birçoğu renkleri değiştirmenize, logonuzu yüklemenize , arka planı değiştirmenize, güzel slidelar oluşturmanıza ve herhangi bir kod yazmadan ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize imkan tanır.

 

 1. Esnek İşlevsellik ve Eklentiler 

– WordPress’in çok kullanılmasının ana nedenlerinden biri, işlevselliği onu her türlü harika şeyi yapan son derece gelişmiş bir site haline getirecek şekilde genişletilebilmesidir.

– Web sitenize onbinlerce işlevsel özellikler ekleyebilirsiniz.

Bazı Örnek Eklentiler :

 • Özel İletişim Formu Oluşturucu
 • İndirimli Kampanya, Duyuru vb Açılır Pencereler
 • Çekiliş Eklentileri
 • Anket ve Anket Eklentileri
 • Ödeme Eklentileri
 • Açılış Sayfası Eklentileri
 • Instagram Eklentileri
 • Üyelik Eklentileri
 • e-Ticaret Eklentisi
 • Talep Oluşturma Eklentileri
 • Güvenlik
 • Yedekleme
 • Analitik
 • SEO
 • Portföy Yönetimi
 • Podcast, Video vb.

ücretli ya da ücretsiz eklentiler edinebilir, web sitenize ekleyebilirsiniz.

 1. SEO Arama Motoru Dostu

– Tüm web siteleri için WordPress SEO çok önemlidir. WordPress’i kullanmanızın en büyük nedenlerinden biri de SEO dostu olmasıdır.

– WordPress yazılımıları, anlamsal biçimlendirme ile yüksek kaliteli kod kullanılarak geliştirilmektedir. Google, teknik olarak çalışma şekli nedeniyle WordPress’le yapılan siteleri seo dostu olması sebebiyle daha çok sevmektedir.

SEO eklentileriyle Google kriterlerine uygun ve bol içerikli olan sitenizle arama motorlarında bulunabilirliğiniz, görünürlüğünüz, üst sıralarda çıkmanız ve site ziyaretçilerinizin artmasıyla rekabette öne geçebilir ve işlerinizde de artış ve büyüme yaşarsınız..

 1. Web Sitesi Yönetimi

– Bir web geliştiricisi veya tasarımcısına ihtiyaç duymadan, kodlama bilmeye gerek kalmadan web sitenizi, içerik yönetim sistemini, içeriklerinizi, resimleri, dosyalarınızı, eklentileri, temanızı, tasarımınızı yönetebilirsiniz.

 1. Evrensel Yönetim Paneli

– WordPress yönetim paneli evrenseldir ve herkese aynı görünür. Öğrenmeyi kolaylaştırır ve fazladan kafa karışıklığını önler.

– Gösterge Paneli, kontrol panelinizi, web sitenizin arka ucunda oturum açtığınızda görmek istediğiniz ayrıntılara öncelik verecek şekilde özelleştirebilmektesiniz. Örneğin, günlük istatistikleri, yeni gönderileri, son yorumları ve daha fazlasını görebilirsiniz.

 1. Ölçeklenebilme

– WordPress ile sitenizi sınırsız ölçeklerde kullanabilirsiniz.

 1. Güvenlik

– WordPress platformu güvenlik göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bir web sitesi yayınlamak için çok güvenli ve emniyetli bir platform olarak kabul edilmektedir. Ancak sitenizin diğer yazılımlarda olduğu gibi bakım, güvenlik denetimi, sunucu ortamının güvenliği gibi bir çok konuda ve ortamda izlenmesi, bakımı ve güncellenmesi önemlidir.

– Ayrıca WordPress, siteniz için çok  güçlü güvenlik etkinlikleri kullanarak sitenizi güvende tutabilirsiniz.

– WordPress düzenli olarak yükleyebileceğiniz temel WordPress güvenlik güncellemelerini yayınlar. BU güncellemeler yüklenmelidir.

– Web sitenizi bilgisayar korsanlarına, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer tehlikelere karşı daha da güvenli hale getirmek için çok şey yapabilir, bu konuda destek de alabilirsiniz.

 1. Yazılım Güncellemeleri

WordPress düzenli olarak yükleyebileceğiniz temel WordPress yazılım güncellemelerini yayınlar.

– Aynı şekilde, kendi güncellemelerini yayınlayan WordPress eklentileri ve temaları da sürekli güncellenmektedir.

 

 1. Yedekleme

– WordPress CMS ve Site İçeriklerinizi Yedekleyin

– Yedeklemeler için WordPress yedekleme eklentileri vardır (çoğu ücretsizdir).

– Otomatik yedeklemeler kurmanıza ve bunları dilerseniz kendi bilgisayarınıza, sunucunuza ya da Google Drive, iCloud Drive veya Dropbox gibi uzak bir konumlardada saklamanıza olanak tanırlar.

 

 1. Bilgi Kütüphaneleri, Eğitim Videoları

– WordPress ile ilgili internet üzerinde onbinlerce içerik, kaynak bilgiye ve de eğitim videolarına ulaşabilir, kendi kendinize de öğrenebilirsiniz.

 

 1. E-Ticaret Entegrasyonu

– Çevrimiçi ürün ve hizmetlerinizi satmak için bir e-Ticaret web sitesi oluşturabilir, web sitenizi bir WooCommerce eklentisiyle kolayca bir mağazaya dönüştürebilirsiniz .

 

 1. Google Analytics’i kullanın

– Google Analytics ile müşterilerinizi ve web sitesi ziyaretçilerinizi daha iyi anlamanız için size sunulan araçları kullanabilirsiniz.

 

Örnek Analiz Verileri : 

Sitenize kaç kişinin geldiğini görün.

Formları takip edin.

Ziyaretçilerin nereden geldiğini görün.

E-ticaretinizi takip edin.

Genel arama verimlerine bakın, planlamalar yapın ve çok daha fazla veriye Google Analytics ile erişebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için GLOBALNET WORDPRESS uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

İş İlanı : CRM Yazılım Destek, Eğitim Uzmanları

Low-code / No-code Uygulama Geliştirme Nedir?

idefix Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

Dijital Çağda İş Süreçlerinin Dönüşümü: Temel Teknolojiler ve Araçlar

.tr Uzantılı Alan Adı Başvuruları

Ankara E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı

Sigorta Acentelerine Özel Kurumsal E-Posta, Web Sitesi Hizmetleri

Özel Fırsatlar

Sigorta Acenteleri İçin Kurumsal E-posta Zorunluluğu

Adres

TÜRKİYE : Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, İzmit ve diğer illerden bize ulaşın.

Telefon

+90 532 111 66 04 | +90 850 304 99 00
+90 312 473 88 80 | +90 312 473 88 83
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.©
GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.