Yeni Tekmer Ankara Ofisimiz >> İLETİŞİM

E-ticaret Siteleri Neden Kapanıyor ?

E-ticaret Siteleri Neden Kapanıyor ?

Bir ürünün alıcıya ulaşması için 7/24 hizmet veren, saniyeler içinde işlem yapılan e-ticaret siteleri hem ürün sahipleri, hem de alıcılar için oldukça kolaylıklar sunmaktadır.

2015 yılında e-ticaret sektörünün 25 milyar TL ciro hacmine ulaştığı, 2016 yılında ise 31 milyar TL ciro hacmini geçeceği öngörülüyor.

Öte yandan büyük bir heyecanla açılan e-ticaret siteleri maalesef hüsranla birer birer kapanıyor.

Son zamanlarda bir çok büyük e-ticaret sitesinin arka arkaya kapanması, e-ticaret sektöründe panik havası yayılmasına neden oldu. Bir yandan sektörde büyüme beklentileri dile getirilirken bir yandan büyük e-ticaret sitelerinin kapanmaya gitmesi yatırımcıların da aklını karıştırdı.

E-Ticaret pazarı büyürken, açılan e-ticaret siteleri neden bir bir kapanıyor? Plansız programsız üstünkörü bir paket alınarak yola çıkılan e-ticaret sitelerinin sonu da hüsran oluyor…

Bir e-ticaret sitesini hayata geçirmeden öncesi ve sonrası hangi hususlar önemli ve nelere dikkat edilmeli ?

– Doğru e-ticaret iş modeli oluşturuldu mu ?

– İhtiyaç analizi, sektör analizi, pazar analizi vb analizler yapıldı mı ?

– Doğru e-ticaret çözümleri üzerine araştırma yapıldı mı ? İhtiyacınız paket mi yoksa özel çözüm mü ?

– Hizmeti alacağınız firmadan e-ticaret danışmanlık hizmeti alabilecek misiniz ?

– Üretici firmanın SEO çalışmaları, uzmanlığı ve projenize katkısını seviyesini iyi araştırdınız mı ?

– Sipariş, içerik, haber yönetimi hizmeti veriyor mu?

– e-pazarlama yani internet üzerinden yürütülecek pazarlama aktiviteleri konusunda bir araştırmanız, bir planlamanız var mı ?

– Ürün altyapınız, içerik, sipariş, stok, fiyatlandırma sisteminiz, dağıtım planınız bu konularda hazırlıklarınız ne aşamada ?

– Digital Marketing, Sosyal Medya Marketing konularında planlarınız neler, ürün ve hizmetlerinizin pazarlanması için en uygun mecralar nereler ?

– Toplu e-posta veya sms marketing konusunda planlarınız, müşteri veri tabanı altyapınız uygun mu ?

Bu sorular çoğaltılabilir. Doğru ve ölçülebilir hedefler, doğru analizler, uygun tespitler, kapsamlı araştırmalar, doğru zaman ve hedefe uygun çözümler, hedeflere ulaştırmada katma değer sağlayacak güvenilir firma seçimi, doğru ürün ve/veya çözüm seçimi, doğru ve ayağı yere basan planlama çerçevesinde e-ticaret yolunda muhakkak hedeflerinize adım adım ulaşmanızı sağlayacaktır.

Başarılı, devamlılığı olan bir e-ticaret çözümüne sahip olmak için yukarıda yer alan maddelerle birlikte planlı ve bilinçli bir yol haritası çizilmelidir. Unutulmamalıdır ki; e-ticaret sanılanın aksine kolay bir yatırım değildir. E-ticaret çözümünü tedarik edeceğiniz firmanın deneyimi, doğru seçilen güvenilir hosting altyapıları, firmanın süreç danışmanlığı hizmetleri sunması başarılı bir e-ticaret sitesi için olmazsa olmazları arasındadır.

E-ticaret çözümleri önerileri için, güçlü referansları ile geniş çapta e-ticaret çözümleri sunan  GLOBALNET uzman ekibine başvurabilirsiniz.

GLOBALNET Ankara’dan tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya web sitesi geliştirme, web tasarım, web hosting, bulut sunucular, e-posta servisleri, alan adı, e-ticaret, SEO, sosyal medya yönetimi, online itibar yönetimi, digital marketing hizmetleri sunmaktadır. 1999’dan günümüze yaklaşık 1000 adet web tasarım projesine, imza atan GLOBALNET uzman ekibine  e-ticaret hizmet ve çözümleri hakkında danışarak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

blog.globalnet.com.tr

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

Yeni Bitrix24 ile Tanışın Daha Hızlı, Daha Akıllı ve Daha Çok Yönlü

Bitrix24 Yılbaşı İndirimi

Bitrix24 Siber Hafta Sonu Kampanyası (Sadece Bulut, Sadece Yeni Müşteriler İçin)

İŞ İLANI : “DENEYİMLİ SATIŞ YÖNETİCİLERİ ve SATIŞ TEMSİLCİLERİ”

Bitrix24 Webinar Daveti “WhatsApp entegrasyonu ile Müşteri Adayları Taleplerinin (Lead) Toplanması ve Anlaşma (Deal) Süreç Yönetimi.”

Yalnız Girişimciler İçin Düşük Bütçeli Ancak Etkili Pazarlama Stratejileri

Seyahat Acenteleri İçin İdeal Çözüm “Bitrix24”

Bitrix24’ün Proje Yönetimi Alanındaki Avantajları

Bitrix24 10/10 (On üzerinden On) İndirim Kampanyasını Duyurmaktan Son Derece Mutluyuz.

Adresler

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir https://globalnet.com.tr/iletisim/

İletişim Numaraları

+90 312 473 88 80
+90 532 111 66 04
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.