linkedin
Globalnet
GLOBALNET Genel Müdürü Ertan Barut’un Telekom Dünyası Dergisi Nisan 2013 Sayısında Yer Alan Röportajı…

GLOBALNET Genel Müdürü Ertan Barut’un Telekom Dünyası Dergisi Nisan 2013 Sayısında Yer Alan Röportajı…

Firmanızın yazılım alanında sunduğu servis ve çözümler hakkında bilgi verebilir misiniz?

GLOBALNET, ar-ge faaliyetleri çerçevesinde Telekom Sektöründe ve Geniş Coğrafik Alanlarda Proje Yürüten Dünya çapında büyük ölçekli Telekom firmalarına AVANTO TELCO Varlık ve Süreç Yönetimi Yazılımı geliştirmektedir. AVANTO TELCO, ileri düzeyde mashup teknikleri kullanılarak projedeki gelişmeleri anında ve de harita üzerinden görüntüleyebilme olanağı ile proje ve süreç yönetimine yeni bir yaklaşım getirmiştir.


ertanbarut-05-14Şu anda Türk Telekom tarafından tüm Türkiye coğrafyasında uygulanan DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) İnternet ağ kapasitesini genişletme projesine paydaş üç dünya telekom devi, Nokia Siemens Networks, Alcatel-Lucent ve Huawei firmaları, Türk Telekom ile birlikte yürüttükleri projelerini, iş süreçlerini bir başka deyişle ürün, donanım, yazılım, belge ve hizmet alış verişlerinin siparişleri ve ödeme aşamasına kadarki takibini AVANTO platformu üzerinden yürütmektedirler.

GLOBALNET, ayrıca büyük ölçekli kuruluşların internet üzerinde farklı platformlarda web siteleri, portalları, ios/android/windows mobil uygulamaları ya da dijital ekranlar üzerinden içerik yayınları olan kuruluşlar için tek bir noktadan içerik gönderme ve bu içerikleri tek merkezden yönetmelerini kolaylaştırıcı AVANTO CMS Yeni Nesil İçerik Yönetim Sistemi çözümleri geliştirmektedir.

2013 yılında firmanızın yazılım alanında hedefleri ve planları nelerdir?

2013 yılında AVANTO TELCO ile telekom müşterilerimizin başka ülkelerdeki projelerine de servis vermeyi, diğer Telekom firmalarına da bu hizmeti sunmayı ve geliştirdiğimiz bulut bilişim odaklı ve servis bazlı (SAAS) ürünlere odaklanarak 2014 yılında da servis olarak kullanıma açmayı planlamaktayız.

Dış pazarlara açılma planlarımız çerçevesinde ise Devlet Destekli projeler içerisinde yer alarak ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği olanakları içerisine girmiş bulunmaktayız.

Ayrıca Telekom Sektörü için geliştirdiğimiz yazılımlarımızı Enerji, Ulaştırma ve Dağıtım Sektörlerine de uyarlamayı planlamaktayız.

Bugüne kadarki ar-ge faaliyetlerimizde olduğu üzere özgün, inovatif, çözüm odaklı ve dünya piyasasında bile ilk sayılabilecek nitelikte ürünler üretmeye devam etmek ise ana hedeflerimizdendir.

Ayrıca AVANTO CMS çözümlerimize de normal içerik yönetim sistemlerinde olmayan bazı ek özellikler katarak işgücü ve zaman kaybını önleyecek yenilikler katmayı planlamaktayız.

Bir yazılım firması olarak müşterilerinizin sizi tercih etmelerinin nedeni nedir?

1. Belli bir alana odaklanmış ve o alanda uzmanlaşmayı tercih etmiş olmamız
2. Müşteri Beklentilerine cevap verme yeteneğimiz ve Müşteri Memnuniyetine verdiğimiz önem
3. Sürekli olarak yeni çözüm ve servisler geliştirip uygun şartlarda sunuyor olmamız
4. İstikrarlı ve de planlı büyüyerek sektörde kalıcı olduğumuzu göstermemiz
5. Proje referanslarımız ve iş tecrübemiz

Firmanızı tanıtır mısınız? (Kısa özgeçmişiniz.Firmanın kaç yılında kurulduğu,kaç kişi çalıştığı, aldığınız ödüller vs…)

GLOBALNET, 1999 Yılında kurulmuş olup, 2005 yılından itibaren “İnternet Teknolojileri Odaklı Yazılım Projeleri Geliştirmek” tedir..

İnternet Servisleri ve de Yazılım Geliştirme olarak temelde iki ayrı takımla sektörlere çözüm ve servisler sunan GLOBALNET, Kurumsal müşterilerine bir taraftan “İnovatif Web Sitesi Portal Çözümleri” ve beraberinde “Alan Adı, Web Hosting, E-Mail Servisleri ve Sunucu Barındırma Hizmetleri” sunmakta, bir taraftan da “İnternet ve Özellikle Bulut Bilişim Prensiplerinin Uygulandığı, Servis Bazlı Yazılımlar” üretmektedir. GLOBALNET, 13 kişilik ekibi uzman 3 ayrı Danışmanı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye Yazılım Sektörünün Geleceği Hakkında Öngörülerimiz ve Önerilerimiz

Ülkemizde ULUSAL YAZILIMA Önem ve Öncelik verilmelidir. Dış yazılımlara ödenen yüksek miktarda paralar iç pazara kaydırılmalı, Türkiye yazılım sektörümüzün gelişimi ve beraberinde Dünya Pazarlarına açılması sağlanmalıdır. 2023 Türkiye Vizyonuna ve İhracat hedefine büyük ölçüde katkı sağlayacak bu sürecin tetiklenmesi için de Ülkemiz ve Geleceğimiz için “Türkiye’de Yazılıınm Stratejik Sektör ilan edilmeli ve koruma altına alınmalıdır.”

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

Tarakçıoğlu Forklift Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

Dolandırıcılara Karşı Uyarı: Google Adı Altında Yapılan Telefon, Sms, E-posta Dolandırıcılığına Dikkat!

Bitrix24 Yenilikler, Yeni Güncellemeler

HİSAR Turizm Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

AYSAN HUKUK BÜROSU Web Sitesi Yayında!

WordPress Nedir ve Neden Tercih Edilmeli?

İstanbul İstif Makinaları Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

DOMAIN FIRSATLARI ! Satılık ya da Kiralık Alan Adları

İş İlanı : CRM Yazılım Destek, Eğitim Uzmanları

Globalnet

Adres

TÜRKİYE : Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, İzmit ve diğer illerden bize ulaşın.

Telefon

+90 532 111 66 04 | +90 850 304 99 00
+90 312 473 88 80 | +90 312 473 88 83
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.©
GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.