linkedin
GLOBALNET, Türkiye AÇIK KAYNAK PLATFORMU Paydaşları Arasında Yer Almaktadır

GLOBALNET, Türkiye AÇIK KAYNAK PLATFORMU Paydaşları Arasında Yer Almaktadır

Türkiye Açık Kaynak Platformu ve Platformun kurmuş olduğu yazılımcı okullarının açılış programında platformun paydaşları ve sponsorları arasında yer alan GLOBALNET’e teşekkür plaketi verildi.

7 Eylül Salı günü İstanbul’un Maslak Kampüsünde gerçekleştirilen Platform ve Yazılımcı Okulları açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gerçekleştirdi. Teşekkür Plaketini GLOBALNET CEO ‘su Ertan BARUT aldı.

Aynı zamanda TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanı olan Ertan Barut, Yerli Yazılımlar ile ülkemizin yazılım ithalatını azaltıp, ihracatını atırararak ülkemizde yeni bir sürecin kapılarını aralamakta olduklarını ve bunun için de sektör olarak özellikle de Açık Kaynak Yazılımlarda araştırma geliştirme süreçlerinin daha da hızlandığını, yoğun rekabet ortamında birer birer Türk yazılım firmalarının yer aldığını ve ihracatımıza katkı sağladıklarını belirtti.

Türkiye Açık Kaynak Platformu, paydaşları ve sponsoru olarak yer almaktan ve desteklemekten dolayı son derece mutlu olduklarını belirten GLOBALNET CEO ‘su Ertan BARUT, GLOBALNET olarak yıllardır yerli yazılım geliştirmede açık kaynak yazılımlarını tercih ettiklerini ve geliştirmelerini sürdürdüklerini, yakında da bu alandaki ürün ve projelerini kamuoyuna duyuracaklarını belirtti.
Ayrıca yurtdışındaki yabancı Yazılım firmalarına RESTAPI ile entegrasyon çözümleri geliştirdiklerini ve de bu uygulamalar üzerinde çalışan yazılımlarda geliştirdiklerini aktardı.

Türkiye Açık Kaynak Platformu Hakkında :
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Bilişim Vadisi ve TÜBİTAK TÜSSİDE ortaklığında kurulan “Türkiye Açık Kaynak Platformu”, kamu ve özel sektör şirketleri, STK’lar, üniversiteler, eğitim kurumları ve topluluklardan oluşan paydaşları ile açık kaynak ekosistemini geliştirmek için faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye Açık Kaynak Platformu, ülkemizde ihraç edilebilir açık kaynak yazılım ürünleri geliştirmeyi, lisanslamadan kaynaklanan kamu ve özel sektör yazılım maliyetlerini azaltmayı, nitelikli yazılım geliştirici sayısını artırmayı ve açık kaynak yazılım destek hizmetlerini sunan şirket ve girişimci sayılarını artırmayı hedeflemektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

İş İlanı : CRM Yazılım Destek, Eğitim Uzmanları

Low-code / No-code Uygulama Geliştirme Nedir?

idefix Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

Dijital Çağda İş Süreçlerinin Dönüşümü: Temel Teknolojiler ve Araçlar

.tr Uzantılı Alan Adı Başvuruları

Ankara E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı

Sigorta Acentelerine Özel Kurumsal E-Posta, Web Sitesi Hizmetleri

Özel Fırsatlar

Sigorta Acenteleri İçin Kurumsal E-posta Zorunluluğu

Adres

TÜRKİYE : Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, İzmit ve diğer illerden bize ulaşın.

Telefon

+90 532 111 66 04 | +90 850 304 99 00
+90 312 473 88 80 | +90 312 473 88 83
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.©
GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.