linkedin
Hareket Halindeyken Üretkenliğinizi Koruyun: Dijital Göçebe Yaşam Tarzı İçin Olması Gereken 20 Araç

Hareket Halindeyken Üretkenliğinizi Koruyun: Dijital Göçebe Yaşam Tarzı İçin Olması Gereken 20 Araç

Dijital göçebe yaşam tarzı, süslü bir terimden göz açıp kapayıncaya kadar ortak bir kariyer yoluna gitti. Temelde dijital göçebe, işi %100 çevrimiçi olan ve sadece ofis ortamında değil, istediği her yerden çalışarak hayatını kazanabilen herkestir.

Hem işverenlere hem de çalışanlara fayda sağlayan uzak ekiplerdeki artışla birlikte, bu yeni iş-yaşam dengesi dalgası büyümeye devam edecek. Ancak, çalışma pratiklerindeki her yeni vardiyada olduğu gibi, diş çıkarma sorunlarının olduğunu söylemek doğru olur. Motivasyon eksikliğinden doğru kaynaklara sahip olmamaya kadar, uzaktan veya hibrit çalışma biçimlerinin gerçekten ne kadar verimli olduğuna dair çelişkili hikayeler var.

Neyse ki arz ve talep kanunları doğrultusunda yerleşik üretkenlik araçları ön plana çıktı ve boşlukları doldurmak için yepyeni uygulamalar ortaya çıktı. Bu araçlar, işverenlerin üretkenlikte herhangi bir düşüş olmadan başarılı uzak ofisler çalıştırmalarına olanak tanır. Ancak bundan yararlanan sadece yöneticiler değil. Dijital göçebeler, ellerinde doğru kaynaklarla çalışma günlerini düzene sokabilir, kendilerini bir ekibin parçası hissedebilir ve iş arkadaşlarıyla hiç tanışmamış olsalar bile motive kalabilirler.

Bu makalede, tam bir iş hayatı özgürlüğü için kullanabileceğiniz belirli uygulamalara derinlemesine dalmadan önce, dijital göçebeler için sahip olunması gereken tüm araçlara genel bir bakış sunacağız. Dosya yönetimi, iletişim ve işbirliği, zaman yönetimi araçları ve daha fazlasını ele alacağız. Ama siz Wi-Fi savaşçılarının endişelenecekleri sadece profesyonel bir yaşamları yok, bu yüzden seyahat konusunu da ele alacağız.

Bu makaleye başlamak için, dijital göçebe yaşam tarzının getirdiği belirli zorluklara bakacağız ve size profesyonellerin bunları aşmak için neler yaptığını anlatacağız.

İletişim ve işbirliği

Dijital göçebelerin üretken kalabilmeleri için ekiplerine bağlı olmaları gerekir. Toplantılar için video konferans araçları ve hızlı ileri geri için anlık mesajlaşma ile uzaktan çalışma için iletişim hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ancak kutunun dışına bakıldığında, görev yönetimi yazılımı tüm talimatlarınızın, güncellemelerinizin ve konuşmalarınızın yer alması gereken yerdir.

Verimlilik ve zaman yönetimi

Bir ofiste değilken görevde kalmak ve son teslim tarihlerini takip etmek zordur, ancak zaman izleme yazılımı harika bir motive edici olarak çalışır. Basit bildirimlerden tüm proje iş akışı şablonlarına kadar otomasyonların yükselişi, dijital göçebelerin temel sorumluluklarına odaklanabilmeleri için küçük yönetici görevlerini azaltmalarına da yardımcı oldu.


Dijital Göçebeler İçin Basit Hepsi Bir Arada Bulut Paketi

Projeler, takvim, müşteri yönetimi ve web sitesi oluşturucu için tek bir yer. Dijital göçebe yaşam tarzınızı yönlendirmek için güçlü işbirliği platformu.

ŞİMDİ DENE


Dosya yönetimi ve bulut depolama

Belki de uzak ofisler için en önemli araç, bulut tabanlı bir depolama sürücüsüdür . İster ofiste olun, ister tropik bölgelerde seyahat edin, ihtiyacınız olan tüm dosyalara masaüstünüzden veya mobil uygulamanızdan erişebilirsiniz.

Günümüzde, dosya senkronizasyonu olan uygulamaları bulmak kolaydır, böylece kendinizi aynı işi iki kez yaparken bulmazsınız ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için aynı belge üzerinde aynı anda işbirliği yapabilirsiniz.

Çevrimiçi ödeme ve faturalama araçları

İster bir e-ticaret işletmesi yürütüyor olun , ister yalnızca zamanında ödeme almak isteyin, çevrimiçi ödeme ve faturalama araçları, iyi işleyen bir uzak şirket için çok önemlidir. En iyi uygulamalarla, çalışanlar saatlerini takip edebilir ve bunları doğrudan bir faturada derleyebilirken, işletme sahipleri her zaman yerel vergi yasalarına uyarak çeşitli para birimlerinde ödeme alabilir.

Seyahat ve konaklama araçları

Bir hedeften diğerine zıplamadığınız sürece dijital göçebe yaşam tarzı tamamlanmış sayılmaz, bu nedenle hareket etmenizi sağlayacak bazı güvenilir uygulamalara ihtiyacınız olacak . Bu nedenle, güvenebileceğiniz bir uçuş karşılaştırma sitesi bulun ve konaklama için de aynısı — tüm boş zamanınızı işlerin yönetimine harcayamazsınız. Ancak belki daha da önemlisi, etrafta dolaşmanın stresini ve zorluğunu azaltan bir seyahat programı uygulamasıdır.

Sağlık ve zindelik araçları

Dijital göçebe yaşam tarzının yerleşik olması şaşırtıcı derecede yaygındır. Spor salonunun nerede olduğunu bilmiyorsunuz ve parkta koşarken kendinizi rahat hissetmiyor olabilirsiniz.

Ancak piyasadaki birçok sanal fitness sınıfından biriyle avucunuzun içinde bir egzersiz rutini oluşturabilirsiniz. İlerlemenizi bir sağlık izleme uygulamasıyla izleyin ve bir farkındalık uygulamasıyla ruh sağlığınızla ilgilenin.

Güvenlik ve gizlilik araçları

Dünya çapında seyahatinizi planlarken güvenlik ve mahremiyeti unutmak kolaydır, ancak bu hiç bu kadar önemli olmamıştı. Kullandığınız tüm uygulamaların şifreli ve iki adımlı oturum açma bilgilerine sahip olduğundan emin olun ve tüm parolalarınızı bir parola yönetim aracında güvenli bir şekilde saklayın.

VPN’ler de harika bir yatırımdır ve internet kısıtlamaları olan ülkelere gitmeyi planlıyorsanız, herhangi bir zorluğun üstesinden gelmenize izin verirler.

Dijital göçebe yaşam tarzı için sahip olunması gereken 20 araç

Artık hangi temel kaynaklara ihtiyacınız olduğunu bildiğinize göre, başarılı bir uzaktan çalışma deneyimi için temel oluşturabilecek araçlar hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz .

 Slack

Anlık mesajlaşma uygulamalarının atası olan Slack, ekibinizle gerçek zamanlı ve eş zamansız olarak iletişim halinde olmanızı sağlayabilir. Projeye özgü işler için bir dizi kanal başlatın, ancak ekip bağı için sosyal kanalları unutmayın. Ekibiniz nerede olursa olsun, herkes en yeni Netflix dizileri hakkında konuşmayı sever ve bu, dijital göçebeler için gerçek bir birleştirici olabilir.

 Zoom

Arama motorları için Google neyse, görüntülü aramalar için de Zoom odur ve uzaktan toplantılara hoş bir kişisel dokunuş katar. Ekran paylaşımı, fikirlerinizi net bir şekilde sunmanıza olanak tanır ve hatta oturumlarınızı uygun olmayan bir saat dilimindeki herkes için kaydedebilirsiniz.

Google Drive

Google Drive standart olarak bir Google hesabıyla gelir ve dosyalarınızı bulutta depolamayı kolaylaştırır. Üstün güvenlik için ekibinizle özel erişim haklarını paylaşabilirsiniz, ancak kuruluşunuzun dışındaki kişilerle dosya paylaşıyorsanız zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Bitrix24

Bitrix24, tek bir şemsiye altında çok çeşitli dijital göçebe uygulamalarıyla gerçek bir çok yönlü olarak kendisini diğerlerinden ayırır. Zoom ve Slack’ten daha fazla iletişim kanalı, Trello ve Asana’dan daha derinlemesine proje yönetimi özellikleri ve bir web sitesi oluşturucu, İK bilgi sistemi, CRM ve daha fazlası, tümü yerel entegrasyonlar ve otomasyonlarla birbirine bağlıdır. Sanki dijital göçebe yaşam tarzı için özel olarak yapılmış gibi.

GLOBALNET , Bitrix24 Türkiye GOLD PARTNER İŞ ORTAĞIDIR. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Todoist

Todoist, aklın başka yöne kaydığında seni meşgul eden bir görev yönetim aracıdır. Hem profesyonel hem de özel yaşamınızda gün, hafta ve ay boyunca düzenli kalmanızı sağlamak için görev yönetimini takvimlerle birleştirir. Ayrıca, ekibiniz farklı platformlarda olsa bile hatırlatıcılar alabilmeniz için üçüncü taraf uygulamalarla entegre edebilirsiniz.

Grammarly

Bir içerik yazarının suç ortağı: Grammarly yazınızı temizler, hatalarınızı düzeltir ve dil bilginizi geliştirir. Premium sürüm size daha gelişmiş özellikler sunar, çok fazla söz ettiğinizde size haber verir, yazma stilinizi belirli bir kitleye sunar ve işleri biraz renklendirmek için önerilerde bulunur.

LastPass

İşinizin tüm özelliklerine tek bir platformda sahip değilseniz, tüm şifrelerinizi güvenli bir şekilde saklamak için LastPass gibi bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Hesaplarınızı dondurmak için artık mazeret yok — siz ve ekibiniz tüm uygulamalarınıza dünyanın her yerinden erişebilirsiniz.

 

Trello

Trello, uzun süredir proje yönetimi oyununda yer alıyor ve şimdiden dijital göçebe yaşam tarzı için iyi bir şekilde kurulmuştu. Bulut tabanlı Kanban panoları, sizin ve ekibinizin projelerinizin baştan sona yaşam döngüsünü son tarihler, ortak çalışanlar, talimatlar ve her görev kartında yer alan kaynaklarla görselleştirmenize olanak tanır.

Dropbox

Başka bir eski uygulama olan birçok kuruluş, belgelerini bulutta tutmak için hala Dropbox’ı kullanıyor, böylece uzaktaki çalışanları her yerden dosyalara erişip bunları paylaşabiliyor. Tek hileli bir midilli olabilir, ancak bu numarayı oldukça iyi yapıyor.

Hootsuite

Hootsuite, istedikleri yerden çalışan sosyal medya yöneticileri için en iyi isimlerden biridir. Gönderilerinizi (hikayeler dışında) önceden planlayabilir ve daha sonra arkanıza yaslanın, rahatlayın ve performansı analiz edin.

FreshBooks

Dijital göçebeleri düşündüğünüzde akla gelen ilk iş bir muhasebeci değildir, ancak FreshBooks ile hareket halindeyken tüm faturalarınızı oluşturabilir, özelleştirebilir ve gönderebilirsiniz. Hepsi bir arada muhasebe aracı, dünyanın her yerinden her şeyi yapabilirsiniz — sadece güvenli bir bağlantıda olduğunuzdan emin olun.

IFTTT

Bu listedeki birçok araç kendi uzmanlık alanlarına yönelik otomasyonlar içeriyor olsa da, IFTTT her yönüyle otomasyon için gelişmiş bir uygulamadır. Sizi görevde tutacak bir patron olmadığında dijital göçebe yaşam tarzı için harikadır, tüm sıkıcı işleri otomatik hale getirebilir ve bir daha asla teslim tarihini kaçırmazsınız.

Canva

Hootsuite’in kullanışlı bir muadili olan Canva, en az sanatsal insanları bile tomurcuklanan bir Van Gogh’a (veya en azından Picasso’ya) dönüştürebilen bir sürükle ve bırak tasarım aracıdır. En iyi tasarımlarınızı şablon olarak kaydedin ve profesyonel görünümlü stok içerik için bir resim ve video bankasından çizim yapın.

Skype

Skype, büyük isim görüntülü arama yazılım savaşlarında Zoom’a yeniliyor olsa da, size rakibinden daha fazla iletişim kanalı sunan harika bir anında mesajlaşma özelliğine sahiptir. Artık Microsoft ailesinin bir parçası ve diğer dijital göçebe üretkenlik araçlarınızla tümleştirmesi de çok kolay.

Evernote

Toplantılardan önemli notlar almanız gerektiğinde ve kalem ve kağıt notlarınızın hemen kaybolacağını bilmeniz gerektiğinde Evernote’un oynayacağı bir rol vardır. Kayıtlarınıza biraz renk katmak için fazladan dosya, resim ve ses ekleyebilirsiniz.

Toggl

Toggl gibi zaman izleyicileri, sizin veya ekibinizin görevleri tamamlamasının ne kadar sürdüğünü ölçebileceğiniz için en öncelikli dijital göçebe uygulamaları arasındadır. Bu yaşam tarzından biraz fazla zevk alıyorsanız, bu yolda kalmak için harika bir uyandırma çağrısı olabilir. Serbest çalışanlar için çalışma saatlerinizi takip etmek ve müşterilerinizi faturalandırmak kolaydır.

Hubspot

Hubspot, işlerinin çoğunu tek bir yerde tutmak isteyen dijital göçebeler için sahip olunması gereken araçlardan bir diğeridir. Web oluşturma ve müşteri adayı oluşturmadan e-posta pazarlamasına ve sosyal medya gönderilerine kadar siz ve ekibiniz kolayca işbirliği yapabilirsiniz. Bununla birlikte, fiyat etiketinin herkes için olmadığını söyleyelim.

Buffer

Buffer, topluluğunuzu masaüstünüzden veya akıllı telefonunuzdan yönetmenize olanak tanır — hareket halindeyken üretkenliğinizi sürdürmek için mükemmeldir. Elbette gönderilerinizi planlayabilir ve etkileşimleri görebilirsiniz, ancak Buffer aynı zamanda maksimum etki için ne zaman, nerede ve nasıl yayınlayacağınız konusunda önerilerde bulunur.

Calendly

Yoğun bir programı basitleştirmek istiyorsanız, tüm randevularınızı Calendly’de yapın ve dijital göçebe yaşam tarzınızın “yaşam” tarafında daha fazla zaman geçirin. E-posta alışverişini unutun ve müşterilerinizin ajandanızdan bir zaman seçmesine izin verin.

Mailchimp

Mailchimp, 2001’den beri var olan en yenilikçi e-posta pazarlama uygulaması olmayabilir. Ancak başarısının devam etmesi, otomasyonların ve özelleştirmelerin hızla benimsenmesine bağlıdır. Tüm bunlar, güvenilir, kanıtlanmış bir platformdan hedef kitlenizle etkileşime geçebileceğiniz, marka bilinirliği oluşturabileceğiniz ve satışları artırabileceğiniz anlamına gelir.

Dijital göçebe yaşam tarzınıza başlamaya hazır olun

Artık bir dijital göçebe olmak için gerekenlere ve size yardımcı olacak hangi uygulamaların olduğuna dair net bir fikriniz var, başlama zamanı.

 

Listemizdeki tüm dijital göçebe üretkenlik araçları kendi alanlarının en iyileri arasında olsa da bu sizin için mükemmel oldukları anlamına gelmez. Öncü göçebelerden öğrenilen en önemli derslerden biri, basitliğin anahtar olduğudur.

Bu ruhla, Bitrix24 size tek bir kullanıcı dostu platformda hepsi bir arada bir iş aracı sunar. Bitrix24’e bugün kaydolun ve müşterilerinizi beslemenin, web sitenizi tasarlamanın, projelerinizi yürütmenin ve çok daha fazlasının ne kadar kolay olduğunu görün.

SSS

Dijital göçebe yaşam tarzı için neden özel araçlara ihtiyacınız var?

Dijital göçebe yaşam tarzı, ofis ortamı dışında yüksek performansı sürdürebilmeleri için özel araçlar gerektirir. Dijital göçebelerin yaşam tarzlarını tamamen haklı çıkarmak için bağlantıda kalmaları ve odaklanmaları ve iyi performans göstermeleri gerekiyor.

Bir dijital göçebe için gerekli araçlar nelerdir?

Dijital göçebeler için temel araçlar arasında dizüstü bilgisayar, gürültü önleyici kulaklıklar ve taşınabilir şarj cihazları gibi donanımlar bulunur. Hangi sektörde çalışırlarsa çalışsınlar iletişim, işbirliği ve görev yönetimi yazılımlarına da ihtiyaç duyarlar.

Dijital göçebeler yazılım seçerken nelere dikkat etmelidir?

 

 

Dijital göçebe yaşam tarzı için yazılım seçerken şunlara bakmalısınız:

  • Cihazlarınız ve işletim sistemleriniz ile uyumluluk
  • Tüm cihazlardan bulut tabanlı erişilebilirlik
  • Üretkenliği artıran yazılım
  • Şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve otomatik yedeklemeler gibi veri güvenliği
  • Bütçe dostu, ancak kaliteli seçenekler

 

 

Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız https://globalnet.com.tr’e ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

İş İlanı : CRM Yazılım Destek, Eğitim Uzmanları

Low-code / No-code Uygulama Geliştirme Nedir?

idefix Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

Dijital Çağda İş Süreçlerinin Dönüşümü: Temel Teknolojiler ve Araçlar

.tr Uzantılı Alan Adı Başvuruları

Ankara E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı

Sigorta Acentelerine Özel Kurumsal E-Posta, Web Sitesi Hizmetleri

Özel Fırsatlar

Sigorta Acenteleri İçin Kurumsal E-posta Zorunluluğu

Adres

TÜRKİYE : Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, İzmit ve diğer illerden bize ulaşın.

Telefon

+90 532 111 66 04 | +90 850 304 99 00
+90 312 473 88 80 | +90 312 473 88 83
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.©
GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.