ADRES DEĞİŞİKLİĞİ >> Tekmer Ankara Ofis adresimiz için İLETİŞİM Sayfamıza gidiniz.

SaaS (Software as a Service) Hizmet Olarak Yazılım Nedir?

SaaS (Software as a Service) Hizmet Olarak Yazılım Nedir?

                   SaaS (Software as a Service) Hizmet Olarak Yazılım Nedir?

Saas (Software as a Service – Hizmet Olarak Yazılım), çevrimiçi olarak barındırılan ve kullanıcılar tarafından internet aracılığıyla erişilebilen bulut tabanlı yazılımı ifade eder. SaaS’ın en güçlü avantajlarından biri, herhangi bir internet tarayıcısı aracılığıyla çalıştırılabilmesidir. Veriler yerel olarak, bulutta veya her ikisinin bir kombinasyonunda saklanabilir.

SaaS uygulamalarının kaynak kodu satıcıya aittir. SaaS uygulamaları tarafından oluşturulan veriler genellikle müşterinin sorumluluğundadır. Dahası, kullanıcılar SaaS uygulamalarının yükseltilmesinden ve yönetilmesinden sorumlu değildir, çünkü bunlar satıcılar tarafından kapsanmaktadır. SaaS sunucuları kapsamlı uygulama bakımı ve desteği sağlar, böylece müşteriler iş süreçlerini kolaylaştırır ve herhangi bir teknik sorun ortaya çıkar çıkmaz giderilir.

SaaS’ın satışlarının artmasındaki en önemli nedenlerden biri de geleneksel şirket içi yazılımlarda olan iş bilgisayarları ile uyumlu donanımsal yapılandırmanın, hatta bu yazılımı desteklemek için gerekli personel altyapı hizmetine kadar kullanıcıyı zora sokan bütün bu fazlalıklardan kurtarmasıdır. SaaS bulut uygulamaları aracılığıyla tüm yazılım araçlarına erişilebildiğinden tüm bu ihtiyaçlar ortadan kaybolmuştur.

       SaaS’ın temel avantajları şunlardır:

  • Yazılım uygulamalarının geliştirilmesi, dağıtımı ve bakımından kaynaklanan başlangıç ​​maliyetlerinin azalmasıdır.
  • Yazılım yüklemeye, yapılandırmaya ve yönetmeye gerek yoktur.
  • Bulut tabanlı bir servis olduğundan yazılımı sağlayan, kullanıcıların uygulamayı kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmaksızın yazılımı merkezi olarak güncelleyebilmesidir.
  • SaaS satıcıları uygulamaları internet üzerinden teslim ettiğinden, kullanıcılar bunlara internet özellikli herhangi bir cihazdan ve konumdan erişebilir.
  • Esnek ödeme modelleri (örneğin, kullanıcı başına aylık abonelik) mevcuttur.
  • Otomatik yükseltmeler bulunmaktadır.

SaaS, iş yazılımı uygulamalarını bulutta barındırarak kuruluşunuzun verimliliğini, etkinliğini ve konumlar arasında işbirliğini iyileştirmeye yardımcı olur. Birçok işletme, maliyetleri azaltmak, çalışanların programları her an her yerde kullanabilmesini sağlamak ve çalışan sayısı dalgalandıkça yazılımı kolayca ölçeklendirmek için SaaS’a geçiş yapmaktadırlar. Bununla birlikte, bazı büyük kurumsal işletmeler, tam veri sahipliği ve toplam güvenlik mülkiyeti için artan ihtiyaçlar nedeniyle şirket içi yazılıma bağlı kalmaya karar vermektedirler.

Saas (Software as a Service – Hizmet Olarak Yazılım) işletmeniz için en iyi seçenek olup olmadığına karar vermenin en iyi yolu ihtiyaçlarınızı bir bulut bilişim uzmanıyla  görüşmektir.

Bu konularda bilgi almak isterseniz GLOBALNET https://globalnet.com.tr ‘e ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

Bitrix24 Siber Hafta Sonu Kampanyası (Sadece Bulut, Sadece Yeni Müşteriler İçin)

İŞ İLANI : “DENEYİMLİ SATIŞ YÖNETİCİLERİ ve SATIŞ TEMSİLCİLERİ”

Bitrix24 Webinar Daveti “WhatsApp entegrasyonu ile Müşteri Adayları Taleplerinin (Lead) Toplanması ve Anlaşma (Deal) Süreç Yönetimi.”

Yalnız Girişimciler İçin Düşük Bütçeli Ancak Etkili Pazarlama Stratejileri

Seyahat Acenteleri İçin İdeal Çözüm “Bitrix24”

Bitrix24’ün Proje Yönetimi Alanındaki Avantajları

Bitrix24 10/10 (On üzerinden On) İndirim Kampanyasını Duyurmaktan Son Derece Mutluyuz.

4S Bilgi Teknolojileri Bitrix24 CRM çözümleri ve uygulama yazılımları konusunda GLOBALNET’i tercih etti.

Müşteri Etkileşimi Yönetiminde 10 Yaygın Hata ve Çözüm Yolları

Adresler

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir https://globalnet.com.tr/iletisim/

İletişim Numaraları

+90 312 473 88 80
+90 532 111 66 04
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.