Yeni Tekmer Ankara Ofisimiz >> İLETİŞİM

Samsun Yatırım ve İhracat Zirvesi

Samsun Yatırım ve İhracat Zirvesi

Samsun’da Ticaret Bakanlığı tarafından, Karadeniz Bölgesi’nin sahip olduğu ekonomik potansiyeli ortaya çıkarmak, sektörlerin katma değerli dönüşümünü sağlamak, üretim ve ihracatı artırmak amacıyla TOBB, TİM, DEİK Başkanları ve ülkenin önde gelen iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla ‘Samsun Yatırım ve İhracat Zirvesi’ düzenlendi.

TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanı ve GLOBALNET CEO’su Ertan Barut  Samsun Yatırım ve İhracat Zirvesine katılım sağladı.

Ertan Barut

Samsun Yatırım ve İhracat Zirvesi

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş ve Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Nail Olpak, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile iş insanlarının katıldığı toplantıda  konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Samsun’un açılan yeni üretim ve OSB alanlarıyla Türkiye’nin yıldızı TOGG’a ilave katma değer sağlamaya hazır olduğunu belirterek, “Hedefimiz önümüzdeki dönemde Samsun’un ilk 10 ihracatçı il arasına girmesini sağlamaktır” diyerek Samsun için var güçleriyle çalışacaklarını dile getirdi.

Hisarcıklıoğlu, Samsun’un sanayiciler için yeni ihracat ve üretim merkezi olacağına inandığını belirterek, şunları dile getirdi:

“Merkezi konumu, tarım ve sanayiye uygun yapısı, ulaşım imkanları, lojistik merkezli limanıyla Samsun çok cazip yatırım imkanları sunmakta. Aynı zamanda hem Karadeniz’e hem Orta Anadolu’nun denize çıkış noktasıdır Samsun. Şu an Samsun ülkemizde üretimi olan 4 bin sanayi ürününün 22’sinde Türkiye’de liderdir. Tam 87 sanayi ürününde üretim kapasitesi bazında Türkiye’de ilk üç arasında yer almaktadır. Samsun’un ülkemiz ekonomisi için önemini ve değerini herkes görmeli ve bilmelidir. Samsunlu kardeşlerimiz de ecdattan aldıkları güç ve cesaretle geleceği şekillendirmeye Samsun’a değer katan çalışmalar yapmaya davam etmektedir.”

‘SAMSUN’DA ÇOK ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL VAR’

Programın açılış bölümünde konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’un bölgenin merkezi olduğunu belirterek “Bugün yaklaşık 9 milyon nüfusa önderlik eden bir kent ve o nüfusun umudu olan bir şehir. İnsanların yaşamayı düşündüğü, ticaret yapmayı düşündüğü bir şehir. Sayın Bakanımızın yaptığı çalışmalarla mevcut 9 OSB alanlarında metrekarelerini önce 2 katına sonra 3 katına çıkaracağız. Bunu kısa bir zaman diliminde yapacağız. Buradan şunu görmek lazım.

Bütün imkan ve kabiliyetlerini bir kentte ifade eden sektörler vardır. Bu sektörlerin tamamı Samsun’da istikbal vaat eden sektörlerdir. Bunu çok genişletebiliriz. Tarım, sanayi, üretim, eğitim aklınıza hangi sektör gelirse Samsun’da çok önemli bir potansiyel var. Onun için hangi alana katkı verirseniz öteki alanı destekleyen, şehri geleceğe taşıyan, ülkenin geleceğine artı katan adım olarak değerlendirebiliriz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

Yeni Bitrix24 ile Tanışın Daha Hızlı, Daha Akıllı ve Daha Çok Yönlü

Bitrix24 Yılbaşı İndirimi

Bitrix24 Siber Hafta Sonu Kampanyası (Sadece Bulut, Sadece Yeni Müşteriler İçin)

İŞ İLANI : “DENEYİMLİ SATIŞ YÖNETİCİLERİ ve SATIŞ TEMSİLCİLERİ”

Bitrix24 Webinar Daveti “WhatsApp entegrasyonu ile Müşteri Adayları Taleplerinin (Lead) Toplanması ve Anlaşma (Deal) Süreç Yönetimi.”

Yalnız Girişimciler İçin Düşük Bütçeli Ancak Etkili Pazarlama Stratejileri

Seyahat Acenteleri İçin İdeal Çözüm “Bitrix24”

Bitrix24’ün Proje Yönetimi Alanındaki Avantajları

Bitrix24 10/10 (On üzerinden On) İndirim Kampanyasını Duyurmaktan Son Derece Mutluyuz.

Adresler

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir https://globalnet.com.tr/iletisim/

İletişim Numaraları

+90 312 473 88 80
+90 532 111 66 04
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.