linkedin
Globalnet
TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, TOBB Bilgisayar Yazılımı Meclisi Üyesi Ertan Barut’tan, Türkiye’nin “yazılım” gerçeğini dinledi.

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, TOBB Bilgisayar Yazılımı Meclisi Üyesi Ertan Barut’tan, Türkiye’nin “yazılım” gerçeğini dinledi.

AK Parti Adana Milletvekili, TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın başkanlığında toplanan Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, TOBB Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Nuray Başar ve TOBB Bilgisayar Yazılımı Meclisi Üyesi Ertan Barut’tan, Türkiye’nin “yazılım” gerçeğini dinledi.


tbmm-bilisim-ve-internet-arastirma-komisyonu-tobb-bilgisayar-yazilimi-meclisi-uyesi-ertan-baruttan-turkiyenin-yazilim-gercegini-dinlediTürkiye’nin yazılım ihracat-ithalatında kontrol mekanizmasını yeterince işletemediğini söyleyen, Başar ve Barut “Devlet”in yazılım konusunda bir strateji geliştirmesinin zorunlu olduğuna dikkat çekti. TOBB yetkilileri; “Türkiye bilişim sektöründe ‘treni kaçırdı’ deniliyor böyle bir şey yok, Türkiye’de genç beyinler var bunlar dünya devine dönüşebilir” dedi.
Aynı zamanda kendileri de bilgisayar sektöründe faaliyet gösteren kişiler olarak konuşan TOBB Yetkilileri; “Biz İsrail, Hindistan, Çin gibi ülkelerden bilişim uzmanı getirmek istemiyoruz, Türkiye’nin ihtiyacı olan yazılımcıları Türkiye’nin yetiştirmesi gerekir” şeklinde konuştu.
Komisyon’a yapılan sunumda ilginç rakamlarda ortaya çıktı; Türkiye’nin yazılım ihracatının resmi rakamlara göre 50 milyon dolar civarında olduğunu belirten TOBB Yetkilileri aslında bu rakamın 300 milyon dolar olduğunu söyledi. Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkan Yardımcısı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım M. Ramazanoğlu da Hindistan’ın yazılım ihracatının yıllık 130 milyar dolar olduğunu belirtti.
ÜNÜVAR ÇOCUK MECLİSİNİN GÖRÜŞLERİNİ DİNLEDİ : TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar; Ankara Büyükşehir Belediyesi 17. Dönem Çocuk Meclisi Başkanlık Divanı üyelerinin toplantılarına katılarak internet kullanımı konusundaki görüşlerini dinledi.

http://www.5ocaknews.com/haberler/siyaset/unuvar-cocuk-meclisine-katildi/

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

Tarakçıoğlu Forklift Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

Dolandırıcılara Karşı Uyarı: Google Adı Altında Yapılan Telefon, Sms, E-posta Dolandırıcılığına Dikkat!

Bitrix24 Yenilikler, Yeni Güncellemeler

HİSAR Turizm Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

AYSAN HUKUK BÜROSU Web Sitesi Yayında!

WordPress Nedir ve Neden Tercih Edilmeli?

İstanbul İstif Makinaları Bitrix24 CRM Çözümleri ve Uygulama Yazılımları Konusunda GLOBALNET’i Tercih Etti.

DOMAIN FIRSATLARI ! Satılık ya da Kiralık Alan Adları

İş İlanı : CRM Yazılım Destek, Eğitim Uzmanları

Globalnet

Adres

TÜRKİYE : Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, İzmit ve diğer illerden bize ulaşın.

Telefon

+90 532 111 66 04 | +90 850 304 99 00
+90 312 473 88 80 | +90 312 473 88 83
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.©
GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.