Yeni Tekmer Ankara Ofisimiz >> İLETİŞİM

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, TOBB Bilgisayar Yazılımı Meclisi Üyesi Ertan Barut’tan, Türkiye’nin “yazılım” gerçeğini dinledi.

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, TOBB Bilgisayar Yazılımı Meclisi Üyesi Ertan Barut’tan, Türkiye’nin “yazılım” gerçeğini dinledi.

AK Parti Adana Milletvekili, TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın başkanlığında toplanan Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, TOBB Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Nuray Başar ve TOBB Bilgisayar Yazılımı Meclisi Üyesi Ertan Barut’tan, Türkiye’nin “yazılım” gerçeğini dinledi.


tbmm-bilisim-ve-internet-arastirma-komisyonu-tobb-bilgisayar-yazilimi-meclisi-uyesi-ertan-baruttan-turkiyenin-yazilim-gercegini-dinlediTürkiye’nin yazılım ihracat-ithalatında kontrol mekanizmasını yeterince işletemediğini söyleyen, Başar ve Barut “Devlet”in yazılım konusunda bir strateji geliştirmesinin zorunlu olduğuna dikkat çekti. TOBB yetkilileri; “Türkiye bilişim sektöründe ‘treni kaçırdı’ deniliyor böyle bir şey yok, Türkiye’de genç beyinler var bunlar dünya devine dönüşebilir” dedi.
Aynı zamanda kendileri de bilgisayar sektöründe faaliyet gösteren kişiler olarak konuşan TOBB Yetkilileri; “Biz İsrail, Hindistan, Çin gibi ülkelerden bilişim uzmanı getirmek istemiyoruz, Türkiye’nin ihtiyacı olan yazılımcıları Türkiye’nin yetiştirmesi gerekir” şeklinde konuştu.
Komisyon’a yapılan sunumda ilginç rakamlarda ortaya çıktı; Türkiye’nin yazılım ihracatının resmi rakamlara göre 50 milyon dolar civarında olduğunu belirten TOBB Yetkilileri aslında bu rakamın 300 milyon dolar olduğunu söyledi. Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkan Yardımcısı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım M. Ramazanoğlu da Hindistan’ın yazılım ihracatının yıllık 130 milyar dolar olduğunu belirtti.
ÜNÜVAR ÇOCUK MECLİSİNİN GÖRÜŞLERİNİ DİNLEDİ : TBMM Bilgi Toplumu Olma Yolunda Bilişim Sektöründeki Gelişmeler ile İnternet Kullanımının Başta Çocuklar, Gençler ve Aile Yapısı Üzerinde Olmak Üzere Sosyal Etkilerinin Araştırılması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar; Ankara Büyükşehir Belediyesi 17. Dönem Çocuk Meclisi Başkanlık Divanı üyelerinin toplantılarına katılarak internet kullanımı konusundaki görüşlerini dinledi.

http://www.5ocaknews.com/haberler/siyaset/unuvar-cocuk-meclisine-katildi/

Sosyal Medyada Paylaş

BLOG (HABER, DUYURU ve YAZILAR)

Yeni Bitrix24 ile Tanışın Daha Hızlı, Daha Akıllı ve Daha Çok Yönlü

Bitrix24 Yılbaşı İndirimi

Bitrix24 Siber Hafta Sonu Kampanyası (Sadece Bulut, Sadece Yeni Müşteriler İçin)

İŞ İLANI : “DENEYİMLİ SATIŞ YÖNETİCİLERİ ve SATIŞ TEMSİLCİLERİ”

Bitrix24 Webinar Daveti “WhatsApp entegrasyonu ile Müşteri Adayları Taleplerinin (Lead) Toplanması ve Anlaşma (Deal) Süreç Yönetimi.”

Yalnız Girişimciler İçin Düşük Bütçeli Ancak Etkili Pazarlama Stratejileri

Seyahat Acenteleri İçin İdeal Çözüm “Bitrix24”

Bitrix24’ün Proje Yönetimi Alanındaki Avantajları

Bitrix24 10/10 (On üzerinden On) İndirim Kampanyasını Duyurmaktan Son Derece Mutluyuz.

Adresler

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir https://globalnet.com.tr/iletisim/

İletişim Numaraları

+90 312 473 88 80
+90 532 111 66 04
GLOBALNET® Bütün Hakları Saklıdır.© GLOBAL İnternet Teknolojileri Ltd. | GLOBALNET Yazılım Tic.Ltd.Şti.